Start Systemy Systemy z bezpośrednim odparowaniem

Systemy z bezpośrednim odparowaniem

W celu zapewnienia odpowiednich warunków, klimatyzacja pomieszczeń stała się niezbędnym elementem wyposażenia. Poprawa jakości życia, wykorzystując urządzenia klimatyzacyjne, jest jednym z głównych celów firmy SCROL. W swojej ofercie, poza podstawowymi rozwiązaniami typu SPLIT, posiadamy szeroki zakres urządzeń wchodzących w skład systemów bezpośredniego odparowania. W zależności od zapotrzebowania i przeznaczenia, możemy zaoferować typowe dla małych obiektów systemy MUTISPLIT oraz bardziej zaawansowane, typowe dla średnich i dużych obiektów systemy ze zmiennym przepływem czynnika chłodniczego, VRF. Niezależnie od wyboru, zapewnimy Ci wsparcie na każdym z etapów budowy, począwszy od koncepcji, przez montaż aż po końcowy odbiór instalacji. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w obszarze systemów bezpośredniego odparowania, co potwierdza nasza bogata lista referencyjna zrealizowanych z sukcesem instalacji.

Jednostki zewnętrzne klimatyzatorów SPLIT

Część zewnętrzna klimatyzatorów, w której znajdują się takie komponenty jak sprężarka, skraplacza i zawór rozprężny niezbędne do realizacji procesu chłodzenia.

WIĘCEJ
Jednostki wewnętrzne klimatyzatorów SPLIT

Urządzenia klimatyzacyjne wyróżniające się wyjątkowym designem, przeznaczone do chłodzenia i grzania w instalacjach opartych na bezpośrednim odparowaniu. Występują w wielu wariantach, ułatwiając tym samym aranżację wnętrza.

WIĘCEJ

Wszystkie produkty w systemie

System bezpośredniego odparowania – szczegóły techniczne

Klimatyzacja to proces utrzymywania odpowiedniej temperatury, wilgotności, czystości i dystrybucji powietrza. Aby móc kontrolować powyższe parametry, stosuje się zaawansowane systemy bazujące na zasadzie bezpośredniego odparowania. Niezależnie od rozwiązania, sercem każdego systemu bezpośredniego odparowania jest jednostka zewnętrzna. Wyposażona w sprężarkę, pompuje czynnik chłodniczy przez cały system nieustannie zmieniając jego stan skupienia. Przed sprężarką czynnik chłodniczy jest gazem pod niskim ciśnieniem. W sprężarce gaz zostaje poddany wysokiemu ciśnieniu i jednocześnie ogrzany i przepływa w stronę skraplacza. Tam z kolei sprężony gaz oddaje ciepło do powietrza zewnętrznego i staje się przechłodzoną cieczą pod wysokim ciśnieniem. Sprężona ciecz przechodzi przez zawór rozprężny, który zmniejsza jej ciśnienie, w wyniku czego temperatura spada poniżej temperatury chłodzonego otoczenia. W efekcie powstaje zimny rozprężony czynnik chłodniczy w stanie ciekłym. Rozprężony czynnik chłodniczy płynie do parownika (jednostki wewnętrznej), gdzie pochłania ciepło z powietrza w pomieszczeniu przechodząc w rozprężony stan gazowy. Gaz płynie z powrotem do sprężarki, gdzie cały cykl zaczyna się od nowa. 

Zakres usług w ramach systemu:

 • icon
  Dostawa urządzeń
  Dostawa urządzeń

  Oferujemy dostawę wysokiej jakości urządzeń do pracy w systemach bezpośredniego odparowania. Wszystkie urządzenia posiadają wymagane atesty i certyfikaty do sprzedaży na terenie Unii Europejskiej.

 • icon
  Montaż urządzeń
  Montaż urządzeń

  W ramach realizacji wykonujemy montaż mechaniczny dostarczanych urządzeń. Oferowany zakres może obejmować także wykonanie instalacji freonowej. Wszelkie prace montażowe prowadzone są przez profesjonalne, wysoko wykwalifikowane zespoły instalacyjne, przy wykorzystaniu wyłącznie dedykowanych  materiałów.

 • icon
  Opracowanie dokumentacji projektowej
  Opracowanie dokumentacji projektowej

  Kompleksowa obsługa inwestycji obejmuje również opracowanie dokumentacji projektowej i powykonawczej. W zależności od zaawansowania inwestycji możemy zapewnić projekt koncepcyjny, budowlany, techniczny lub wykonawczy. Każdą naszą realizację kończymy dostarczeniem pełnej dokumentacji powykonawczej niezbędnej do uzyskania odbioru końcowego instalacji.

 • icon
  Obsługa inwestycji
  Obsługa inwestycji

  Prowadzone przez nas prace nadzorowane są przez doświadczonych kierowników robót sanitarnych i elektrycznych, posiadających pełne uprawnienia budowlane. Profesjonalna obsługa inwestycji gwarantowana jest zarówno na etapie realizacji, jak i eksploatacji, poprzez zapewnienie serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego. 

Wsparcie projektowe:

 • icon
  Koncepcje projektowe
  Koncepcje projektowe

  Służymy swoim doświadczeniem już na etapie projektowania instalacji. Opracowujemy zarówno wstępne założenia niezbędne do opracowania projektów architektoniczno-konstrukcyjnych, jak również szczegółowe wytyczne branżowe na etapie finalnych projektów technicznych i wykonawczych. Z naszej strony możesz liczyć na opracowanie techniczne w formie opisowej i rysunkowej, które ułatwi i przyspieszy Twoją pracę przy projektowaniu systemów bezpośredniego odparowania.

 • icon
  Dobór urządzeń
  Dobór urządzeń

  Nasi doświadczeni doradcy techniczni pomogą w doborze urządzeń do Twojego projektu. Dzięki kilkunastoletniej współpracy ze stałymi dostawcami zdobyliśmy szczegółową wiedzę na temat oferowanych produktów. Warto skorzystać z naszego doświadczenia, dzięki któremu rozwiązania projektowe uwzględniać będą urządzenia najbardziej optymalne zarówno pod kątem technicznym jak i ekonomicznym. 

 • icon
  Uzgodnienia międzybranżowe
  Uzgodnienia międzybranżowe

  Na etapie uzgodnień projektowych zapewniamy koordynację z branżą architektoniczno-konstrukcyjną oraz sanitarną. Współpraca z nami na tak wczesnym etapie projektu pozwoli na dostosowanie architektury obiektu do wymagań systemów bezpośredniego odparowania, w tym lokalizacji i wielkości szachtów, a także uniknięcie kolizji z innymi instalacjami. 

 • icon
  Dokumentacja techniczna urządzeń
  Dokumentacja techniczna urządzeń

  Wszystkie oferowane przez nas urządzenia posiadają dopuszczenia niezbędne do wprowadzenia produktów do obrotu. Do każdego projektowanego elementu instalacji przygotowujemy pakiet dokumentacji potrzebny do opracowania m.in. kart materiałowych, a także do uzyskania końcowych odbiorów systemów.

 • icon
  Szkolenia techniczne
  Szkolenia techniczne

  Chętnie dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem, dlatego oferujemy organizację szkoleń technicznych i produktowych, na których prezentujemy bardzo szczegółowe wytyczne z zakresu projektowania instalacji chłodzenia i klimatyzacji. W zależności od potrzeb spotkanie szkoleniowe może  się odbyć u Ciebie w biurze, w siedzibie naszej firmy lub na platformie online.

 • icon
  Narzędzia do projektowania
  Narzędzia do projektowania

  Udostępniamy materiały i oprogramowanie pomocne przy samodzielnych pracach projektowych. Możesz skorzystać z szeregu bezpłatnych programów doborowych, pozwalających na wybór urządzeń dopasowanych konkretnie pod twoje potrzeby. Dysponujemy również obszerną bazą rysunków dostępnych w plikach edytowalnych 2D i 3D.  

Wsparcie techniczne:

 • icon
  Doradztwo techniczne
  Doradztwo techniczne

  Nasza wyspecjalizowana kadra inżynierów pomoże Ci w rozwiązaniu problemów technicznych. Oferujemy nasze wsparcie począwszy od doboru urządzeń i innych elementów instalacji, przez wytyczne montażowe, w tym rysunki i schematy,  kończąc na dostarczeniu pełnej dokumentacji technicznej do odbiorów końcowych inwestycji. 

 • icon
  Oferty handlowe
  Oferty handlowe

  Opracowujemy kosztorysy instalacji oraz wyceny poszczególnych elementów systemów chłodzenia i klimatyzacji. Z naszej strony możesz liczyć na szczegółową i rzetelną ofertę, którą będziesz mógł wykorzystać przy opracowaniu zakresu Twoich usług w postępowaniach przetargowych i dla klientów indywidualnych.

 • icon
  Realizacja inwestycji
  Realizacja inwestycji

  W ramach współpracy z nami możesz również skorzystać z kompleksowej obsługi inwestycji. Wykonujemy montaż dostarczanych przez nas urządzeń, zapewniamy nadzór kierownika robót oraz przeprowadzamy testy, rozruchy, kalibracje i próby odbiorcze.   

 • icon
  Gwarancje i serwis
  Gwarancje i serwis

  Oferujemy obsługę posprzedażową w formie serwisu i gwarancji na dostarczone urządzenia oraz wykonane prace. Nasz autoryzowany serwis świadczy usługi zarówno w ramach przeglądów gwarancyjnych, jak i pogwarancyjnych. 

Builder guy
Systemy wody lodowej Systemy klimatyzacji precyzyjnej
Systemy wody lodowej

Systemy wody lodowej oparte na agregatach wody lodowej lub pompach ciepła

Oferujemy kompleksową dostawę urządzeń wchodzących w skład systemów wody lodowej. Zależnie od potrzeb wyposażymy Twoją instalację w agregaty wody lodowej, pompy ciepła oraz jednostki wewnętrzne (klimakonwektory), jak również zapewnimy usługę montażu oraz uruchomienia. W ramach pełnego zakresu prac zapewniamy obsługę inwestycji począwszy od projektu, aż po odbiór końcowy.

 • Agregaty wody lodowej
 • Pompy ciepła
 • Klimakonwektory
 • Drycoolery i skraplacze

WIĘCEJ
Systemy klimatyzacji precyzyjnej

Systemy klimatyzacji precyzyjnej do pomieszczeń wymagających utrzymania ścisłych parametrów powietrza.

W zakresie realizowanych systemów klimatyzacji precyzyjnej znajdziesz jednostki CRAC oraz jednostki INROW, znajdujące pełne zastosowanie w środowiskach IT. Poza dostawą jednostek oferujemy szeroki wachlarz usług wpływających na odbiór końcowy inwestycji. 

 • Szafy klimatyzacji precyzyjnej CRAC z bezpośrednim odparowaniem
 • Szafy klimatyzacji precyzyjnej CRAH z chłodnicą wodną
 • Szafy klimatyzacji precyzyjnej typu INROW
 • Drycoolery i skraplacze

WIĘCEJ

Skontaktuj się z nami!

Regionalny Kierownik Sprzedaży
Wojciech Olszak
REGION ZACHÓD
Regionalny Kierownik Sprzedaży
Arkadiusz Szostak
REGION CENTRUM
Regionalny Kierownik Sprzedaży
Andrzej Rosiecki
REGION WSCHÓD
Siedziba firmy
REGION PÓŁNOC
Regionalny Kierownik Sprzedaży
Mikołaj Przekwas
REGION PÓŁNOC
Kierownik Systemów Klimatyzacji i Pomp Ciepła
Michał Gajger
CHŁODNICTWO I KLIMATYZACJA
Lub zostaw swoje dane. Odezwiemy się!