Start Systemy Systemy wody lodowej

Systemy wody lodowej

Systemy klimatyzacji oparte na wodzie lodowej to rozwiązanie bardzo podobne do instalacji CO. Instalacje tego typu cieszą się dużym zainteresowaniem ponieważ spełnia swoje zadanie je jest tania w utrzymaniu. Woda lodowa, dzięki zasadzie działania, gwarantuje kompletną swobodę w projektowaniu elementów instalacji i przede wszystkim jest ekologiczna. Firma SCROL posiada w swoim asortymencie urządzenia wchodzące w skład typowej instalacji wody lodowej. Nasza firma zapewni Ci wsparcie na każdym z etapów budowy, począwszy od koncepcji, przez montaż aż po końcowy odbiór instalacji. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w obszarze systemów wody lodowej, co potwierdza nasza bogata lista referencyjna zrealizowanych z sukcesem instalacji.

Agregat wody lodowej

Wytwornice wody lodowej są źródłem chłodu dla instalacji chłodzenia i klimatyzacji. Urządzenia te schładzają ciecz która krąży w instalacji wodnej. Jednostki dostępne w wielu wersjach wykonania.

WIECEJ
Klimakonwektor przypodłogowy

Urządzenie klimatyzacyjne wyróżniające się wyjątkowym designem przeznaczone do chłodzenia i grzania w instalacjach opartych na wodzie lodowej do montażu przypodłogowego.

WIĘCEJ
Klimakonwektor przypodłogowy

Urządzenie klimatyzacyjne wyróżniające się wyjątkowym designem przeznaczone do chłodzenia i grzania w instalacjach opartych na wodzie lodowej do montażu przypodłogowego.

WIĘCEJ
Klimakonwektor ścienny

Urządzenie klimatyzacyjne wyróżniające się wyjątkowym designem przeznaczone do chłodzenia i grzania w instalacjach opartych na wodzie lodowej do montażu ściennego.

WIĘCEJ
Klimakonwektor kanałowy

Urządzenie klimatyzacyjne do zabudowy w przestrzeni sufitu podwieszanego przeznaczone do chłodzenia i grzania w instalacjach opartych na wodzie lodowej znajduje idealne zastosowanie w pokojach hotelowych.

WIĘCEJ

Wszystkie produkty w systemie

System wody lodowej – szczegóły techniczne

Układy wykorzystujące wodę lodową występują w wielu rodzajach. Mogą być scentralizowane (jeden agregat obsługujący szereg odbiorników) lub zdecentralizowane (każda chłodnica wyposażona jest we własny agregat wody lodowej). Niekiedy system działa także w systemie kaskadowym, w którym proces składa się z kilku faz. Niezależnie od rodzaju, głównym elementem całego systemu wody lodowej jest sam agregat. Urządzenie składa się z parownika, skraplacza, sprężarki oraz zespołu filtrów i zaworów. Za odbieranie ciepła z wody odpowiedzialny jest czynnik chłodniczy, krążący w urządzeniu w obiegu zamkniętym.  Do transportowania wody lodowej która uprzednio została poddana obróbce przez agregat, służą systemy rur podłączonych do pomp dystrybucyjnych. Ciecz trafia do odbiorników, które są najczęściej klimakonwektorami. Woda ulega w nich podgrzaniu i następnie wraca do agregatu, gdzie odbywa się proces jej ponownego schładzania.

Zakres usług w ramach systemu:

 • icon
  Dostawa urządzeń
  Dostawa urządzeń

  Oferujemy dostawę wysokiej jakości urządzeń do pracy w instalacjach chłodzenia i klimatyzacji. Wszystkie urządzenia posiadają wymagane atesty i certyfikaty do sprzedaży na terenie Unii Europejskiej.

 • icon
  Montaż urządzeń
  Montaż urządzeń

  W ramach realizacji wykonujemy montaż mechaniczny dostarczanych urządzeń. Oferowany zakres może obejmować także wykonanie instalacji freonowej. Wszelkie prace montażowe prowadzone są przez profesjonalne, wysoko wykwalifikowane zespoły instalacyjne, przy wykorzystaniu wyłącznie dedykowanych  materiałów.

 • icon
  Opracowanie dokumentacji projektowej
  Opracowanie dokumentacji projektowej

  Kompleksowa obsługa inwestycji obejmuje również opracowanie dokumentacji projektowej i powykonawczej. W zależności od zaawansowania inwestycji możemy zapewnić projekt koncepcyjny, budowlany, techniczny lub wykonawczy. Każdą naszą realizację kończymy dostarczeniem pełnej dokumentacji powykonawczej niezbędnej do uzyskania odbioru końcowego instalacji.

 • icon
  Obsługa inwestycji
  Obsługa inwestycji

  Prowadzone przez nas prace nadzorowane są przez doświadczonych kierowników robót sanitarnych i elektrycznych, posiadających pełne uprawnienia budowlane. Profesjonalna obsługa inwestycji gwarantowana jest zarówno na etapie realizacji, jak i eksploatacji, poprzez zapewnienie serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego. 

Wsparcie projektowe:

 • icon
  Koncepcje projektowe
  Koncepcje projektowe

  Służymy swoim doświadczeniem już na etapie projektowania instalacji. Opracowujemy zarówno wstępne założenia niezbędne do opracowania projektów architektoniczno-konstrukcyjnych, jak również szczegółowe wytyczne branżowe na etapie finalnych projektów technicznych i wykonawczych. Z naszej strony możesz liczyć na opracowanie techniczne w formie opisowej i rysunkowej, które ułatwi i przyspieszy Twoją pracę przy projektowaniu instalacji chłodzenia i klimatyzacji.

 • icon
  Dobór urządzeń
  Dobór urządzeń

  Nasi doświadczeni doradcy techniczni pomogą w doborze urządzeń do Twojego projektu. Dzięki kilkunastoletniej współpracy ze stałymi dostawcami zdobyliśmy szczegółową wiedzę na temat oferowanych produktów. Warto skorzystać z naszego doświadczenia, dzięki któremu rozwiązania projektowe uwzględniać będą urządzenia najbardziej optymalne zarówno pod kątem technicznym jak i ekonomicznym. 

 • icon
  Uzgodnienia międzybranżowe
  Uzgodnienia międzybranżowe

  Na etapie uzgodnień projektowych zapewniamy koordynację z branżą architektoniczno-konstrukcyjną oraz sanitarną. Współpraca z nami na tak wczesnym etapie projektu pozwoli na dostosowanie architektury obiektu do wymagań systemów chłodzenia i klimatyzacji, w tym lokalizacji i wielkości szachtów, a także uniknięcie kolizji z innymi instalacjami. 

 • icon
  Dokumentacja techniczna urządzeń
  Dokumentacja techniczna urządzeń

  Wszystkie oferowane przez nas urządzenia posiadają dopuszczenia niezbędne do wprowadzenia produktów do obrotu. Do każdego projektowanego elementu instalacji przygotowujemy pakiet dokumentacji potrzebny do opracowania m.in. kart materiałowych, a także do uzyskania końcowych odbiorów systemów.

 • icon
  Szkolenia techniczne
  Szkolenia techniczne

  Chętnie dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem, dlatego oferujemy organizację szkoleń technicznych i produktowych, na których prezentujemy bardzo szczegółowe wytyczne z zakresu projektowania instalacji chłodzenia i klimatyzacji. W zależności od potrzeb spotkanie szkoleniowe może  się odbyć u Ciebie w biurze, w siedzibie naszej firmy lub na platformie online.

 • icon
  Narzędzia do projektowania
  Narzędzia do projektowania

  Udostępniamy materiały i oprogramowanie pomocne przy samodzielnych pracach projektowych. Możesz skorzystać z szeregu bezpłatnych programów doborowych, pozwalających na wybór urządzeń dopasowanych konkretnie pod twoje potrzeby. Dysponujemy również obszerną bazą rysunków dostępnych w plikach edytowalnych 2D i 3D.  

Wsparcie techniczne:

 • icon
  Doradztwo techniczne
  Doradztwo techniczne

  Nasza wyspecjalizowana kadra inżynierów pomoże Ci w rozwiązaniu problemów technicznych. Oferujemy nasze wsparcie począwszy od doboru urządzeń i innych elementów instalacji, przez wytyczne montażowe, w tym rysunki i schematy,  kończąc na dostarczeniu pełnej dokumentacji technicznej do odbiorów końcowych inwestycji. 

 • icon
  Oferty handlowe
  Oferty handlowe

  Opracowujemy kosztorysy instalacji oraz wyceny poszczególnych elementów systemów chłodzenia i klimatyzacji. Z naszej strony możesz liczyć na szczegółową i rzetelną ofertę, którą będziesz mógł wykorzystać przy opracowaniu zakresu Twoich usług w postępowaniach przetargowych i dla klientów indywidualnych.

 • icon
  Realizacja inwestycji
  Realizacja inwestycji

  W ramach współpracy z nami możesz również skorzystać z kompleksowej obsługi inwestycji. Wykonujemy montaż dostarczanych przez nas urządzeń, zapewniamy nadzór kierownika robót oraz przeprowadzamy testy, rozruchy, kalibracje i próby odbiorcze.   

 • icon
  Gwarancje i serwis
  Gwarancje i serwis

  Oferujemy obsługę posprzedażową w formie serwisu i gwarancji na dostarczone urządzenia oraz wykonane prace. Nasz autoryzowany serwis świadczy usługi zarówno w ramach przeglądów gwarancyjnych, jak i pogwarancyjnych. 

Builder guy
Systemy z bezpośrednim odparowaniem Systemy klimatyzacji precyzyjnej
Systemy z bezpośrednim odparowaniem

Systemy klimatyzacji oparte na procesie bezpośredniego odparowania


W naszym asortymencie znajdziesz kompletne systemy, urządzenia klimatyzacyjne typu SPLIT, pompy ciepła SPLIT i MONOBLOCK oraz jednostki współpracujące z centralami wentylacyjnymi. Oferujemy certyfikowany zestaw urządzeń do kontroli zysków i strat ciepła, współpracującymi z nowoczesnymi rozwiązaniami kontroli i sterowania. W ramach realizacji wykonujemy montaż, uruchomienie i kalibrację całego systemu, a także przeprowadzamy próby odbiorcze zgodnie z aktualnie obowiązującymi normami. 

 • Klimatyzatory SPLIT
 • Systemy klimatyzacji MULTISPLIT
 • Systemy VRF
 • Pompy ciepła M-Thermal
 • Agregaty skraplające do central

WIĘCEJ
Systemy klimatyzacji precyzyjnej

Systemy klimatyzacji precyzyjnej do pomieszczeń wymagających utrzymania ścisłych parametrów powietrza.

W zakresie realizowanych systemów klimatyzacji precyzyjnej znajdziesz jednostki CRAC oraz jednostki INROW, znajdujące pełne zastosowanie w środowiskach IT. Poza dostawą jednostek oferujemy szeroki wachlarz usług wpływających na odbiór końcowy inwestycji. 

 • Szafy klimatyzacji precyzyjnej CRAC z bezpośrednim odparowaniem
 • Szafy klimatyzacji precyzyjnej CRAH z chłodnicą wodną
 • Szafy klimatyzacji precyzyjnej typu INROW
 • Drycoolery i skraplacze

WIĘCEJ

Skontaktuj się z nami!

Regionalny Kierownik Sprzedaży
Wojciech Olszak
REGION ZACHÓD
Regionalny Kierownik Sprzedaży
Arkadiusz Szostak
REGION CENTRUM
Regionalny Kierownik Sprzedaży
Andrzej Rosiecki
REGION WSCHÓD
Siedziba firmy
REGION PÓŁNOC
Regionalny Kierownik Sprzedaży
Mikołaj Przekwas
REGION PÓŁNOC
Kierownik Systemów Klimatyzacji i Pomp Ciepła
Michał Gajger
CHŁODNICTWO I KLIMATYZACJA
Lub zostaw swoje dane. Odezwiemy się!