Start Systems Systemy klimatyzacji precyzyjnej

Systemy klimatyzacji precyzyjnej

SYSTEMY KLIMATYZACJI PRECYZYJNEJ

Nowoczesne rozwiązania branży IT oraz nieustannie zaostrzające się wymogi dotyczące niezawodności urządzeń potwierdzają konieczność stosowania systemów klimatyzacji precyzyjnej, przy jednoczesnej rezygnacji ze standardowych rozwiązań, jakimi są klimatyzatory SPLIT. Jako wyłączny dystrybutor marki EMICON w Polsce, firma SCROL posiada w swoim asortymencie cały szereg urządzeń będących głównymi elementami systemów klimatyzacji precyzyjnej. W zależności od przeznaczenia, możemy zaoferować szafy klimatyzacji precyzyjnej z bezpośrednim odparowaniem, z chłodnicą wodną a także jednostki dedykowane serwerowniom, INROW. Niezależnie od wyboru, zapewnimy Ci wsparcie na każdym z etapów budowy, począwszy od koncepcji, przez montaż aż po końcowy odbiór instalacji. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w obszarze systemów bezpośredniego odparowania, co potwierdza nasza bogata lista referencyjna zrealizowanych z sukcesem instalacji.

Szafa klimatyzacji precyzyjnej typu CRAC

Wolnostojące urządzenie do precyzyjnego kondycjonowania powietrza, pozwalające na utrzymanie parametrów powietrza takich jak temperatura i wilgotność z wysoką dokładnością.

WIĘCEJ
Szafa klimatyzacji precyzyjnej typu INROW

Urządzenie do precyzyjnego kondycjonowania powietrza, przeznaczone dla pomieszczeń o dużym zagęszczeniu sprzętu IT.

WIĘCEJ
Skraplacze

Zewnętrzne skraplacze współpracujące z szafami klimatyzacji precyzyjnej odprowadzają ciepło do otoczenia

WIĘCEJ

All products in the system

System klimatyzacji precyzyjnej – szczegóły techniczne

Podczas gdy standardowe systemy bezpośredniego odparowania pracują kilka godzin dziennie w okresach letnich, od klimatyzacji precyzyjnej wymaga się pracy całorocznej przez 24 godziny na dobę. Pomieszczenia obsługiwane przez branżę IT wykazują bardzo duży współczynnik gęstości mocy cieplnej a dodatkowe powstawanie tzw. Hot-spotów wymaga dużej ilości wymian powietrza. Specjalnie zaprojektowane urządzenia dbają o to by utrzymać odpowiedni poziom wilgotności i temperatury w pomieszczeniach, eliminując tym samym niekorzystne zjawiska. Wszystko to możliwe jest dzięki ergonomicznej konstrukcji jednostki, wyposażonej w szereg dodatkowych elementów takich jak elektrodowy nawilżacz parowy, grzałka elektryczna czy też aktywny system osuszania. Urządzenia są w pełni przystosowane do współpracy z najnowszymi technologiami, zapewniając bezproblemową komunikację z systemami BMS. Firma SCROL wychodzi naprzeciw klientom i już na etapie zapytania ofertowego jesteśmy w stanie udzielić pomocy projektowej lub też zoptymalizować istniejący już projekt tak, by bilans efektywności urządzeń szedł w parze z niską ceną.

Scope of services under the scheme:

 • icon
  Dostawa urządzeń
  Dostawa urządzeń

  Oferujemy dostawę wysokiej jakości urządzeń do pracy w systemach klimatyzacji precyzyjnej. Wszystkie urządzenia posiadają wymagane atesty i certyfikaty do sprzedaży na terenie Unii Europejskiej.

 • icon
  Montaż urządzeń
  Montaż urządzeń

  W ramach realizacji wykonujemy montaż mechaniczny dostarczanych urządzeń. Oferowany zakres może obejmować także wykonanie instalacji freonowej. Wszelkie prace montażowe prowadzone są przez profesjonalne, wysoko wykwalifikowane zespoły instalacyjne, przy wykorzystaniu wyłącznie dedykowanych  materiałów.

 • icon
  Opracowanie dokumentacji projektowej
  Opracowanie dokumentacji projektowej

  Kompleksowa obsługa inwestycji obejmuje również opracowanie dokumentacji projektowej i powykonawczej. W zależności od zaawansowania inwestycji możemy zapewnić projekt koncepcyjny, budowlany, techniczny lub wykonawczy. Każdą naszą realizację kończymy dostarczeniem pełnej dokumentacji powykonawczej niezbędnej do uzyskania odbioru końcowego instalacji.

 • icon
  Obsługa inwestycji
  Obsługa inwestycji

  Prowadzone przez nas prace nadzorowane są przez doświadczonych kierowników robót sanitarnych i elektrycznych, posiadających pełne uprawnienia budowlane. Profesjonalna obsługa inwestycji gwarantowana jest zarówno na etapie realizacji, jak i eksploatacji, poprzez zapewnienie serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego. 

Project support:

 • icon
  Koncepcje projektowe
  Koncepcje projektowe

  Służymy swoim doświadczeniem już na etapie projektowania instalacji. Opracowujemy zarówno wstępne założenia niezbędne do opracowania projektów architektoniczno-konstrukcyjnych, jak również szczegółowe wytyczne branżowe na etapie finalnych projektów technicznych i wykonawczych. Z naszej strony możesz liczyć na opracowanie techniczne w formie opisowej i rysunkowej, które ułatwi i przyspieszy Twoją pracę przy projektowaniu systemów bezpośredniego odparowania.

 • icon
  Dobór urządzeń
  Dobór urządzeń

  Nasi doświadczeni doradcy techniczni pomogą w doborze urządzeń do Twojego projektu. Dzięki kilkunastoletniej współpracy ze stałymi dostawcami zdobyliśmy szczegółową wiedzę na temat oferowanych produktów. Warto skorzystać z naszego doświadczenia, dzięki któremu rozwiązania projektowe uwzględniać będą urządzenia najbardziej optymalne zarówno pod kątem technicznym jak i ekonomicznym. 

 • icon
  Uzgodnienia międzybranżowe
  Uzgodnienia międzybranżowe

  Na etapie uzgodnień projektowych zapewniamy koordynację z branżą architektoniczno-konstrukcyjną oraz sanitarną. Współpraca z nami na tak wczesnym etapie projektu pozwoli na dostosowanie architektury obiektu do wymagań systemów bezpośredniego odparowania, w tym lokalizacji i wielkości szachtów, a także uniknięcie kolizji z innymi instalacjami. 

 • icon
  Dokumentacja techniczna urządzeń
  Dokumentacja techniczna urządzeń

  Wszystkie oferowane przez nas urządzenia posiadają dopuszczenia niezbędne do wprowadzenia produktów do obrotu. Do każdego projektowanego elementu instalacji przygotowujemy pakiet dokumentacji potrzebny do opracowania m.in. kart materiałowych, a także do uzyskania końcowych odbiorów systemów.

 • icon
  Szkolenia techniczne
  Szkolenia techniczne

  Chętnie dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem, dlatego oferujemy organizację szkoleń technicznych i produktowych, na których prezentujemy bardzo szczegółowe wytyczne z zakresu projektowania instalacji chłodzenia i klimatyzacji. W zależności od potrzeb spotkanie szkoleniowe może  się odbyć u Ciebie w biurze, w siedzibie naszej firmy lub na platformie online.

 • icon
  Narzędzia do projektowania
  Narzędzia do projektowania

  Udostępniamy materiały i oprogramowanie pomocne przy samodzielnych pracach projektowych. Możesz skorzystać z szeregu bezpłatnych programów doborowych, pozwalających na wybór urządzeń dopasowanych konkretnie pod twoje potrzeby. Dysponujemy również obszerną bazą rysunków dostępnych w plikach edytowalnych 2D i 3D.  

Technical support:

 • icon
  Doradztwo techniczne
  Doradztwo techniczne

  Nasza wyspecjalizowana kadra inżynierów pomoże Ci w rozwiązaniu problemów technicznych. Oferujemy nasze wsparcie począwszy od doboru urządzeń i innych elementów instalacji, przez wytyczne montażowe, w tym rysunki i schematy,  kończąc na dostarczeniu pełnej dokumentacji technicznej do odbiorów końcowych inwestycji. 

 • icon
  Oferty handlowe
  Oferty handlowe

  Opracowujemy kosztorysy instalacji oraz wyceny poszczególnych elementów systemów klimatyzacji precyzyjnej. Z naszej strony możesz liczyć na szczegółową i rzetelną ofertę, którą będziesz mógł wykorzystać przy opracowaniu zakresu Twoich usług w postępowaniach przetargowych i dla klientów indywidualnych.

 • icon
  Realizacja inwestycji
  Realizacja inwestycji

  W ramach współpracy z nami możesz również skorzystać z kompleksowej obsługi inwestycji. Wykonujemy montaż dostarczanych przez nas urządzeń, zapewniamy nadzór kierownika robót oraz przeprowadzamy testy, rozruchy, kalibracje i próby odbiorcze.  

 • icon
  Gwarancje i serwis
  Gwarancje i serwis

  Oferujemy obsługę posprzedażową w formie serwisu i gwarancji na dostarczone urządzenia oraz wykonane prace. Nasz autoryzowany serwis świadczy usługi zarówno w ramach przeglądów gwarancyjnych, jak i pogwarancyjnych. 

Builder guy
Systemy z bezpośrednim odparowaniem Systemy wody lodowej
Systemy z bezpośrednim odparowaniem

Systemy klimatyzacji oparte na procesie bezpośredniego odparowania


W naszym asortymencie znajdziesz kompletne systemy, urządzenia klimatyzacyjne typu SPLIT oraz jednostki współpracujące z centralami wentylacyjnymi. Oferujemy certyfikowany zestaw urządzeń do kontroli zysków i strat ciepła, współpracującymi z nowoczesnymi rozwiązaniami kontroli i sterowania. W ramach realizacji wykonujemy montaż, uruchomienie i kalibrację całego systemu, a także przeprowadzamy próby odbiorcze zgodnie z aktualnie obowiązującymi normami. 

 • Klimatyzatory SPLIT
 • Systemy klimatyzacji MULTISPLIT
 • Systemy VRF
 • Agregaty skraplające do central

MORE
Systemy wody lodowej

Systemy wody lodowej oparte na agregatach wody lodowej lub pompach ciepła

Oferujemy kompleksową dostawę urządzeń wchodzących w skład systemów wody lodowej. Zależnie od potrzeb wyposażymy Twoją instalację w agregaty wody lodowej, pompy ciepła oraz jednostki wewnętrzne (klimakonwektory), jak również zapewnimy usługę montażu oraz uruchomienia. W ramach pełnego zakresu prac zapewniamy obsługę inwestycji począwszy od projektu, aż po odbiór końcowy.

 • Agregaty wody lodowej
 • Pompy ciepła
 • Klimakonwektory
 • Drycoolery i skraplacze

MORE

Contact us!

Regionalny Kierownik Sprzedaży
Wojciech Olszak
REGION ZACHÓD
Regionalny Kierownik Sprzedaży
Arkadiusz Szostak
REGION CENTRUM
Regionalny Kierownik Sprzedaży
Andrzej Rosiecki
REGION WSCHÓD
Siedziba firmy
REGION PÓŁNOC
Regionalny Kierownik Sprzedaży
Mikołaj Przekwas
REGION PÓŁNOC
Kierownik Systemów Klimatyzacji i Pomp Ciepła
Michał Gajger
CHŁODNICTWO I KLIMATYZACJA
Or leave your details. We will get back to you!